BUS | VELDBUS kabels voor industrie en procesautomatisering
PROFIBUS DP / FMS / FIP 150 Ohm - HF UL/CSA -hoogflexibel
03.10.01.02
|
als veldbuskabels voor PROFIBUS (Process Field BUS)-systemen, voor zeer flexibele toepassingen (bijv. energiegeleidende kettingen, portaalrobots, pick&place-eenheden, transportsystemen, gereedschapsmachines, geautomatiseerde productiesystemen, enz.) productiesystemen enz.)
De kabels zijn geschikt voor PROFIBUS DP (gedecentraliseerde randapparatuur), PROFIBUS FMS (Fieldbus Message Specification) en FIP (Factory Instrumentation Protocol). Standaard volgens Profibus-specificatie: EN61158 & EN61784 (DIN19245 T3 & EN50170)
SPECIALE KENMERKEN
- lage adhesie
- goed bestand tegen vetten, koel- en smeermiddelen
- Bestand tegen olie: PUR & PVC vlgs DIN EN 60811-2-1 (PVC alleen minerale olie)
- UV-bestendig
- Geoptimaliseerde EMC-conforme afscherming
- Max. segmentlengte volgens PNO met gespecificeerde transmissiesnelheid ;
| PROFIBUS DP | FIP | ||||
| 93.7 kbit/s | max. 1.2km | 2.5 Mbit/s | max. 200m | ||
| 187.5 kbit/s | max. 1.0km | ||||
| 0.5 Mbit/s | max. 400m | ||||
| 1.5 Mbit/s | max. 200m | ||||
| 12.0 Mbit/s | max. 100m |
OPMERKINGEN
- RoHS-conform // DESINA (violet)
- LABS/siliconenvrij (tijdens productie)
- Overeenkomstig de Laagspanningsrichtlijn 2014/35/EU
- FRNC: Flame Retardant Non Corrosief, halogeenvrij
- FC type met 'fast-connect' kabelopmaak // PNO = PROFIBUS Nutzerorganisation e.V.
PRODUCTDETAILS
ONTWERP
| Geleidermateriaal | blank koperen streng |
|---|---|
| Geleiderklasse | Ø 0,64L & 0,34 mm²: 19-draads; 1,0 mm²: extra fijndradig volgens IEC 60228 cl. 6 |
| Isolatie geleider | Bus: geschuimd PE/PP; voeding: Polyolefine |
| Geleideridentificatie | Bus: gn, rd; voedingsaders: zw, bl, ge/gr (1,0mm²) | zwart genummerd (1,5mm²) |
| Stranding | BUS-geleiders als paar getwist |
| Element afscherming | Aluminium gelamineerde folie (100% dekking) onder een vertind koperen vlechtwerk |
| Globale stranding | HYBRID: gesloten BUS elem. en voedingsdraden gestrand |
| Buitenmantel Materiaal | PVC of PUR |
| Buitenmantel kleur | paars RAL 4001 (VT) of petrolblauw (PT) |
ELEKTRISCHE EIGENSCHAPPEN
| Nominale spanning AC IEC | BUS-geleiders: 250 V (niet voor voeding); voedingsgeleiders: 500 V |
|---|---|
| Lusweerstand | max. 133,0 Ω/km-0,64L & 0,8L, max. 39,0 Ω/km-1 mm², max. 26,6 Ω/km-1,5 mm² |
| Capaciteit | nom. 30 nF/Km |
| Karakteristieke impedantie | 150 +/- 15 Ω |
MECHANISCHE & DAGMATIGE EIGENSCHAPPEN
| Min. buigradius vast | 5 x d |
|---|---|
| Min. buigradius bewegend | 7,5 x d < 3m,RW* | 15 x d ≥ 3m,RW*, FESTOON: 10 x d |
| Rijweg (m) - rups | max. 10 m (RW) |
| Snelheid (m/s) - rups | zelfdragend: 4 m/s |
| Versnelling (m/s²) - kabelrups | max. 5 m/s² | TORSIE: max. 10 m/s² |
THERMISCHE EIGENSCHAPPEN
| Operat. temp. vast min./max. [°C] | -40 °C / +80 °C |
|---|---|
| Operat. temp. bewegend min/max [°C] | PVC: -10 °C / +70 °C; PUR: -30 °C / +70 °C |
EIGENSCHAPPEN IN GEVAL VAN BRAND
| Halogeenvrij | volgens IEC 60754-1 (FRNC-types) |
|---|---|
| Brandgedrag | PVC CMG: volgens IEC 60332-3-24(Cat.C), FT 4 | PUR: volgens IEC 60332-1-2 | PUR CMX: volgens IEC 60332-1-2, VW-1 |