BUS | VELDBUS kabels voor industrie en procesautomatisering
PROFIBUS DP / FMS / FIP 150 Ohm UL/CSA
03.10.01.01
|
als veldbuskabels voor PROFIBUS (Process Field BUS) systemen, voor vaste installatie & conditioneel flexibele toepassingen
De kabels zijn geschikt voor PROFIBUS DP (Dezentrale Peripherie), PROFIBUS FMS (Fieldbus Message Specification) evenals FIP (Factory Instrumentation Protocol).
Norm volgens Profibus-specificatie: EN61158 & EN61784 (DIN19245 T3 & EN50170)
SPECIALE KENMERKEN
- Grotendeels bestand tegen vet, koel- en smeermiddelen
- Oliebestendig:PUR & PVC n. DIN EN 60811-2-1 (PVC alleen minerale olie) Marine MUD volgens NEK 606 (boorspoeling)
- UV-bestendig: PUR; FEP; PVC & PE zwart; CMG & CMX types
- Geoptimaliseerde EMC-conforme afscherming
- max. kabellengte van een bus volgens PNO bij gespecificeerde transmissiesnelheid:
| PROFIBUS DP | FIP | ||||
| 93.7 5kbit/s | max. 1,2km | 2.5 Mbit/s | max. 200m | ||
| 187,5 kbit/s | max. 1,0km | ||||
| 0,5 Mbit/s | max. 400m | ||||
| 1,5 Mbit/s | max. 200m | ||||
| 12.0 Mbit/s | max. 100m |
OPMERKINGEN
- RoHS conform
- Overeenkomstig de Laagspanningsrichtlijn 2014/35/EU
- LABS/siliconenvrij (tijdens productie)
- FRNC: Fire Resistant, Non Corrosive
- FC: 'Fast-connect' kabeldesign // PNO: PROFIBUS gebruikersorganisatie
PRODUCTDETAILS
ONTWERP
| Geleidermateriaal | blank koper of vertind koper, fijndradig |
|---|---|
| Geleiderklasse | Ø 0,64 mm: massief; Ø 0,64L & 0,34 mm²: 7-draads; 1,0 mm²: flexibel volgens IEC 60228 cl. 5 |
| Isolatie geleider | BUS: geschuimd polyolefine of FEP; voedingsgeleiders: Polyolefine |
| Geleideridentificatie | BUS: groen, rood; voedingsgeleiders: zwart, blauw, geel/groen |
| Stranding | BUS-geleiders als paar getwist |
| Element afscherming | aluminium gelamineerd Folie, metaalzijde aan de buitenkant, 100% vertind koperen vlechtwerk aan de bovenkant |
| Globale stranding | HYBRID: gesloten BUS elem. en voedingsdraden gestrand |
| Buitenmantel Materiaal | PVC, PE, FEP, PUR, XP, HP, halogeenvrije samenstelling |
| Buitenmantel kleur | violet RAL4001(VT), blauw RAL5015(BL) of zwart(ZW) |
ELEKTRISCHE EIGENSCHAPPEN
| Nominale spanning AC IEC | BUS-geleiders: 250 V (niet voor voeding); voedingsgeleiders: 500 V |
|---|---|
| Lusweerstand | max. 110,0 Ω/km - 0,64 mm; max. 175,2 Ω/km - 0,64L; max. 39,0 Ω/km - 1,0 mm² |
| Capaciteit | nom. 30 nF/Km |
| Karakteristieke impedantie | 150 +/- 15 Ω |
MECHANISCHE & DAGMATIGE EIGENSCHAPPEN
| Min. buigradius vast | 7,5 x d |
|---|---|
| Min. buigradius bewegend | 15 x d |
THERMISCHE EIGENSCHAPPEN
| Operat. temp. vast min./max. [°C] | FRNC, XP: -25 °C/+80 °C | PE: -40 °C/+70 °C | PVC, PUR, HP: -40 °C/+80 °C | PVCExt.:-40 °C/+105 °C | FEPExt.: -50 °C/+180 °C |
|---|---|
| Operat. temp. bewegend min/max [°C] | -10 °C/+70 °C; PUR, FEP: -30 °C/+80 °C |
EIGENSCHAPPEN IN GEVAL VAN BRAND
| Halogeenvrij | volgens IEC 60754-1 (FRNC-types) |
|---|---|
| Brandgedrag | PE: niet brandvertragend; PVC+Marine C-XP: n. IEC 60332-1-2; AWM: IEC 60332-1-2, UL kabel vlamtest; CMX: IEC 60332-1-2, FT1, VW-1; CMG: IEC 60332-3-24(Cat.C), FT4; CM: IEC 60332-3-24(Cat.C), UL/CSA FlameExposure; Marine C-HP: IEC 60332-3-22(Cat.A/F) |